KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 13667035
nr 1366 7035
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Carborundumetsning, Figurkomposition. Signerad, numrerad 19/80. Bladets mått: 75x56 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
måndag 14 december 2020
kl 20:03:02
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström